Tudástár
Összeállításunkból megtudhatja, hogy milyen előkészületek, dokumentumok szükségesek a napelemes rendszerek telpítéséhez és milyen lépésekből áll a folyamat!
Milyen engedélyek, dokumentumok szükségesek a rendszer engedélyeztetéséhez?
A napelemes rendszerünk hálózatra történő csatlakoztatásához, azaz a visszatápláláshoz az adott területen működő áramszolgáltató engedélye szükséges. Ennek a folyamatnak természetesen minden elemét átvállaljuk. Az ügyintézéshez a:
Fogyasztó adataira
Fogyasztási hely adataira
Tulajdoni lapra
Helyszínrajzra
A mérőhelyről készült fényképekre
lesz szükségünk. A dokumentumok birtokában rövid időn belül beszerezzük a szükséges engedélyeket. Ez a hozzájárulás lehetővé teszi a központi hálózatra való csatlakozást és az elszámolást.
A domumentumokat elküldheti nekünk e-mailben, felmerülő kérdés esetén keressen minket elérhetőségeinken!
Vegye fel velünk a kapcsolatot hogy mihamarabb környezetbarát életmódra válthasson!
Vegye fel velünk a kapcsolatot hogy mihamarabb környezetbarát életmódra válthasson!
Hogyan zajlik a naplelemtelepítés folyamata?
A napelemes rendszerek telepítésének folyamata csupán néhány egyszerű lépésből áll:
Időpontegyeztetés
Kérjen időpontot Tőlünk díjmentes felmérésünkre.
Villanyszámla
A személyes találkozóhoz készítse elő villanyszámláját, melynek segítségével pontosan kiszámolhatjuk, mekkora a fogyasztása, és mekkora napelemes rendszer képes fedezni az igényeit!
Felmérés
A felmérés során figyelembe vesszük a tető tájolását és az ingatlan adottságait, végül pedig tájékoztatjuk a lehetőségeiről.
Árajánlat
Rövid időn belül elkészítjük az Ön számára legmegfelelőbb rendszerről szóló árajánlatunkat.
Engedélyeztetés
Amint elfogadja ajánlatunkat, megkezdjük a teljes körű ügyintézést/engedélyeztetést. Önnek semmit nem kell tennie, mindent elintézünk Ön helyett!
Telepítés
Megkezdjük a telepítési munkát. Felszereljük a napelemeket, az invertert és bekötjük a hálózatba a rendszert.
Számlázás
A telepítés végeztével kiállítjuk a számlát. Előleget soha nem kérünk, Önnek csak akkor kell fizetnie, ha a ránk bízott munka elkészült.
Mi történik a napelemek telepítését követően?
A készre jelentés megtörténte után:
- A szolgáltató megküldi a szolgáltatói szerződéseket (Hálózat használati-, Hálózat csatlakozási szerződés és Üzemviteli megállapodás) A szolgáltatónak 15 napja van a szerződések megküldésére, gyakorlatban 1 héten belül megérkezik.
- A szerződések visszaküldése után 15 napja van a szolgáltatónak, arra, hogy a mérőhelyi munkát megrendelje. (gyakorlatban 1 hét alatt szokott megérkezni
- A szolgáltató a mérőhelyi munka megrendelését követő 8 napon belül jelentkezik időpont egyeztetésre
Az invertert az ad-vesz óra felszereléséig
TILOS
hálózatra kapcsolni, azaz üzemeltetni!
Az óracsere elvégzését követően:
Eljuttatjuk a lezáró dokumentumot, mely tartalmazza:
- a szerződést (Otthonfelújítási támogatásnak megfelelően)
- az eredeti számlát
- a tételes számlamellékletet
- az inverterre vonatkozó adatlapot
- a napelemre vonatkozó adatlapot
- lezáró dokumentum a garancia érvényesítéséhez
- szolgáltatói szerződéseket
- Otthonfelújítási támogatás esetén 1.számú mellékletet (díjtáblázat)
- Otthonfelújítási támogatás esetén 5. számú melléklet ( 450eft/kw díjnyilatkozat)
Továbbá:
- Segítünk beállítani a termelés monitorozásához az applikációt
- A szolgáltató részszámlát állít ki a leszerelt óra alapján.
- A részszámla megérkezését követően nem érkezik több számla, mivel éves elszámolásra állt át. Készre jelentés során írásban kértük a havi részszámla 0-ra állítását.
- Amennyiben a szolgáltató mégis állít ki számlát az ugyfelszolgalat@elmuemasz.hu mail címen lehet kérni a számla törlését és a 0-ra történő állítást.
- Az Energi App-ban követhető a számlázás, de az új óra 1-1,5 hónap után kerül fel a szolgáltató rendszerébe.
A villanyórán az. 1.8.0 mutatja a fogyasztott mennyiséget
A villanyórán a 2.8.0 mutatja a betáplált mennyiséget
Az éves számla a betáplált és az elfogyasztott mennyiség különbözete alapján kerül megállapításra. A napelemes rendszer által előállított mennyiség az inverteren követhető, azonban a megtermelt mennyiség nem azonos a betáplált mennyiséggel, mivel a megtermelt és a betáplált mennyiség különbözete került elfogyasztásra az otthoni hálózatban.
GYIK
Gyakori kérdések
Milyen eszközök szükségesek a napelemes rendszerek működéséhez?
- napelemek
- inverter
- tartószerkezet
- megfelelő villanyóra
- közüzemi (elektromos) hálózat
Mi történik áramszünet esetén?
Szigetüzemű hálózat esetén áramszünet esetén is van áram, de jelenleg normál lakossági telepítéseink során nem elterjedt még ez a megoldás. Mivel a megtermelt áramot a közüzemi hálózatba juttatjuk vissza és felhasználáskor annak segítségével juthatunk áramhoz, a közüzemi hálózatban fellépő hiba okozta áramszünet esetén nem tudunk villamosenergia-szolgáltatást igénybe venni.
Hány év garancia van a rendszerekre?
A több évtizedes múltra visszavezethető tapasztalatoknak köszönhetően ma már tudjuk, hogy legalább 20-30 éven át működőképesek maradnak a napelemek. Jelenlegi ismereteink szerint a napelemek a garanciaidőn túl is megállják helyüket, hiszen a gyártók garantálják, hogy a feltüntetett névleges teljesítményük 80%-át tudják termelni a garanciaidőszakon túl is.
Hogyan kell karbantartani a napelemeket?
A napelem az időjárásnak köszönhetően öntisztuló, mivel a csapadék eltávolítja a napelem felületén található szennyeződéseket. Ennek köszönhetően nincs szükség karbantartásra, de javasoljuk, hogy néhány évente kérje szakértő segítségét a tartószerkezet és a hálózathoz kapcsolódó kábelek átvizsgálásához.
Hogyan működnek a napelemek?
A napelemekre érkező elektromágneses sugárzást a napelemek úgy alakítják villamosenergiává, hogy a sugárzás elnyelődésekor generálódó mozgásképes töltött részecskéket a napelemekbe beépített elektromos tér rendezett mozgásra kényszeríti, ezzel egyenáramot hozva létre. Az így létrejött egyenáramot az inverter a közüzemi hálózatnak megfelelő feszültségű váltóárammá alakítja át és a közüzemi hálózatba juttatja.
Miért járok jól a megtermelt áram visszatáplálásával?
50 kW-ig az áramot a villamosenergia-rendszert üzemeltető szolgáltató köteles visszavenni azon az áron, amelyen azt értékesíti. Ennek a szaldós elszámolásnak köszönhetően, amennyiben a jól működő, megfelelő méretezésű rendszerünk általi napenergia-termelésünk lefedi a szükségleteinket, könnyedén elérhető a 0 forintos villanyszámla.
Hogy lehetnek ennyire tartósak a napelemek?
A napelemek több, mint 50 éve ugyanazon az elven működnek, gyártási technológiájuk ugyanakkor rohamosan fejlődik. Előállításukhoz edzett üveget használnak a gyártók, ezért időjárásállóak, az átlagos eső, jégeső, hó vagy szél nem tud kárt tenni a napelemekben. A panelek nem tartalmaznak mozgó alkatrészeket, ezért a szakemberek által felszerelt gyári rögzítőknek köszönhetően sokáig tartósak maradnak.
Mennyi panelre lehet szükségem?
A napelemek száma ingatlanonként változik az energiafelhasználás, a napsugárzás és az épület mérete, tájolása, illetve egyéb tényezők alapján. A díjmentes felmérést követően kiszámoljuk mennyi energiára van szüksége, és mekkora rendszerrel fedezheti áramigényét.
Kérdése van? Írjon nekünk!
Cím
2142 Nagytarcsa, Déri Miksa u. 4.
Telefonszám
06 (21) 388-9000
info@napvelem.hu